Tego nie rób w stylizacji na wesele!

Tego nie rób w stylizacji na wesele! 

Sezon weselny trwa w najlepsze, bez dwóch zdań! Tyle ile imprez – tyle rodzajów gości. Ile rodzajów gości – tyle pomysłów na stylizację. 

I właśnie o stylizacjach dzisiaj pomówimy! Bowiem błędów w stylizacjach ślubnych i weselnych jest… mnóstwo. 

Jakie są najczęstsze błędy w stylizacjach ślubnych? Jak ich uniknąć? 

Za dużo

Za dużo wszystkiego. To zdecydowanie najczęstszy błąd, jaki można spotkać na salach weselnych. To z całą pewnością pozostałość po stylu imprez weselnych sprzed nastu lat, gdy rządziły monumentalne fryzury, wręcz sceniczny makijaż, tiule, brokat i falbany. Niestety, nadal to pozostało w jakimś stopniu i jest praktykowane. 

Jeśli masz „zdobną” kreację – zachowaj równowagę i zrezygnuj z nadmiaru w dodatkach. Nie musisz obwieszać się mnóstwem biżuterii, dokładając do tego biżuteryjne buty i torebkę. Zachowaj umiar, dzięki czemu zyskasz efekt ponadczasowej klasy. 

Nie upinaj włosów w przedziwne konstrukcje. Dziś na topie – i całe szczęście! – są naturalne fryzury i makijaż no make up, które mają podkreślać Twoją urodę, zamiast jej ujmować. Zadbaj o piękny manicure, nawet najbardziej wyszukany ale z odrostem – nie zrobi takiego wrażenia, jak subtelny ale świeży. 

Za mało. 

A najczęściej za krótko. Moje drogie, jeśli odsłaniamy nogi – staramy się nie eksponować za bardzo dekoltu i pleców. Jeśli odkryjemy naraz zbyt wiele – stylizacja traci na tym smaku, na którym nam przecież zależy. 

Jest jeszcze coś, całkiem przyziemnego! Na weselu zazwyczaj tańczymy. Szaleństwu na parkiecie z całą pewnością nie sprzyja zbyt krótka sukienka. Jeśli nie masz ochoty chwalić się przed wszystkimi gośćmi swoją bielizną – dopasuj długość do komfortowej zabawy. 

Wybierając stylizację na wesele, zwróć uwagę nie tylko na swój wygląd w niej – również na komfort użytkowania w czasie uroczystości. Nawet najpiękniejszy strój nie będzie miał znaczenia, jeśli będzie niósł za sobą dyskomfort lub zawstydzenie. 

Nie ta okazja. 

Owszem, mamy dość nowoczesne czasy, coraz szersze spojrzenie na modę, coraz bardziej kreatywne, unikalne, nierzadko zaskakujące. Warto jednak pamiętać, że w konkretnych sytuacjach – pomijając już obowiązywanie zasad znanych wszystkim – warto się jakoś dopasować. 

W przypadku wszelkich uroczystości mamy tak naprawdę dwie możliwości ubrania się „nieodpowiednio do okazji”. Pierwsza to overdressed. Ujmując najprościej: ubranie z przesadą. Długa balowa suknia na zwyczajne wesele. Albo strój wieczorowy na uroczystość za dnia. Druga opcja to underdressed. I tak, jak się domyślasz – tutaj mowa o przesadzie w przeciwnym kierunku, czyli zbyt niedbałym stroju. Dżinsy i t-shirt na uroczystość zaślubin. Dresowa sukienka. I tak dalej, i dalej.

Omówiłam zaledwie 3 błędy

Jednak z całą pewnością – trzy najczęściej spotykane na weselnych imprezach. Co chciałabym dodać jeszcze od siebie? Zaproszenie na ślub i wesele nie musi wcale oznaczać dla nas nowej kreacji. W świadomym budowaniu stylu chodzi między innymi o to, że nie mamy problemu by włożyć na dwie okazje jedną sukienkę. Wręcz przeciwnie! W pełni świadomie wybieramy takie ubrania do zakupu, które mogą posłużyć wielokrotnie. 

Pamiętaj, że naprawdę najczęściej mniej znaczy więcej i niekiedy nie potrzebujesz nawet nic nowego, aby wyglądać zachwycająco przy konkretnej okazji. Baw się modą, w swoim stylu! 

może Ci się również spodobać

Forum Business Power 2023

Forum Business Power 2023

Chciałabym dzisiaj opowiedzieć Ci o Kongresie Business Power, w którym miałam przyjemność ostatnio...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *