Połączenia kolorystyczne, które zachwycają luksusowym efektem | cz. 2

Połączenia kolorystyczne, które zachwycają luksusowym efektem | cz. 2

Jakie połączenia kolorystyczne wyglądają luksusowo?

  • Bordo + granat,
  • czekolada + granat,
  • camel + granat, 
  • czerń + granat, 
  • biel + beż, 
  • biel + paski,
  • bordo + camel. 

O tym zaczęłam mówić w poprzednim artykule: link. Dzisiaj omówimy pozostałe połączenia kolorystyczne, zapraszam! 

Biel i beż

Czyli stylistyka typowa dla stylu #OldMoney, która podbija świat i Instagram. Zauważyłaś? Instagram w pewnym momencie wręcz stał się biało-beżowy! Nic dziwnego, przecież ten właśnie duet kolorów zachwyca lekkością, prostotą, ponadczasową klasą i elegancją. Można nosić go na co dzień, do pracy i absolutnie wszędzie, gdzie chcemy. 

Jak stylizować biel i beż? 

Odpowiedź brzmi: prosto! Tak, również tutaj sprawdza się zasada “mniej znaczy więcej” i jakikolwiek nadmiar jest wręcz niewskazany. I warto ustalić sobie coś jeszcze przy okazji: takie połączenie kolorów jest całoroczne. Owszem, latem biel nosimy częściej – w rzeczywistości jednak sprawdza się przez cały rok, jeśli tylko potrafimy ją odpowiednio wystylizować. 1. Total white look oraz beżowy trencz. 2. Biała sukienka i beżowy kardigan. 3. Biały garnitur i bieliźniany beżowy top, skomponowane dodatkowo z beżowymi szpilkami. 4. Beżowe spodnie typu wide leg, biała jedwabna koszula. 5. Beżowa ołówkowa spódnica “z prążka” oraz biały klasyczny t-shirt. 

Biel i paski 

Połączenie bieli oraz pasków w stylizacji – to cecha właściwa zarówno dla stylu klasycznego, jak i dla old money. Prostota (biel) miesza się tutaj z drogo wyglądającym wzorem (paski), tworząc stylizacje doskonałe, nie tylko na co dzień! 

Jak stylizować biel i paski?

Chciałoby się powiedzieć: jak najprościej. Paski są elementem już wystarczająco wyrazistym, aby wprowadzać dużo akcji w stylizację. Dlatego ostrożnie dobierajmy pozostałe elementy, aby nie zaszaleć zbyt mocno, popadając w groteskowy nadmiar. 1. Pasiasty t-shirt i białe spodnie typu cygaretki. 2. Pasiasta koszula oversize i białe spodnie typu wide leg. 3. Biała spódnica ołówkowa i t-shirt w paski. 4. Sukienka w biało-granatowe paski oraz mała biała torebka i białe klapki. 5. Sweter oversize w paski i białe spodnie, np. dżinsy.

Bordo i camel

O camelu już pisałam w poprzednim artykule (link), zerknij na połączenia z granatem. Dzisiaj omówię duet z bordo, który jest niezwykle piękny i… niełatwy. Mamy tu odrobinę kontrastu (jasny-ciemny), mamy też w obu przypadkach efekt “drogo wyglądających odcieni” i pozostaje nam tylko znaleźć odpowiedź na pytanie: jak je łączyć? 

Jak stylizować bordo i camel?

Stawiamy na bazę, dobierając ubrania w sposób, który się doskonale uzupełnia. Przykłady? 1. Bordowa dzianinowa dopasowana sukienka i camelowy klasyczny płaszcz. 2. Bordowa dzianinowa dopasowana sukienka, camelowy kardigan oraz mokasyny. 3. Camelowe spodnie typu wide leg, bordowy dopasowany sweter z golfem oraz camelowy płaszcz. 4. Bordowy sweter oversize i camelowe spodnie typu cygaretki. 5. Camelowy sweter z golfem, camelowe spodnie oraz bordowa tweedowa marynarka ze złotymi guzikami. 

Które z tych połączeń praktykujesz na co dzień?

A które teraz spróbujesz wystylizować? 

Powodzenia! 🙂 

może Ci się również spodobać

Forum Business Power 2023

Forum Business Power 2023

Chciałabym dzisiaj opowiedzieć Ci o Kongresie Business Power, w którym miałam przyjemność ostatnio...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *