Quiet luxury – chwilowy trend czy ponadczasowy styl?

Luksusowo. Dyskretnie.
Luksusowo i dyskretnie. Duet idealny? Tak można śmiało stwierdzić! Dlaczego mielibyśmy łączyć właśnie luksus z dyskrecją? Wytłumaczenie jest proste, wręcz banalne: naprawdę bogate osoby nie czują potrzeby tym bogactwem epatować. To nie jest dla nich tak istotne, jak mogłoby się wydawać. 

I to jest coś, o czym Wam bardzo często powtarzam: w byciu stylową nie chodzi wcale o to, żeby na każdym, najmniejszym nawet skrawku naszej stylizacji – pojawiło się logo. Nie, absolutnie nie o to tutaj chodzi! W byciu stylową w ogóle nie chodzi o marki. Ani te z widocznym logiem, ani te z opcją dyskretną. W byciu stylową chodzi o całokształt naszego lifestyle’u i sposobu, w jaki na co dzień wyglądamy. 

Quiet luxury to styl w najprostszym wydaniu

Jeśli dobrze przejrzymy źródła, dowiemy się że badacze trendów styl quiet luxury – nazywają minimalizmem nowej ery. Czyli jak mamy to rozumieć? To już nie tylko nawoływanie do posiadania mniej ale również do zwracania uwagi na jakość, estetykę. 

Jak wygląda quiet luxury w praktyce? Spójrzmy na serial znany na całym świecie, jakim jest “Sukcesja”. Royowie to rodzina dysponująca majątkiem, który dla wielu z nas – jest nie do wyobrażenia w ogóle. Ale czy któreś z nich nosi widoczne logo? Czy wybierają projekty krzyczące już od pierwszego wejrzenia, że kosztowały setki lub tysiące dolarów…? Oczywiście, że nie. W quiet luxury jakość to wysmakowana kolorystyka, fasony, detale. Jeśli marki luksusowe – to takie, które nie charakteryzują się wielkim logo na każdym ubraniu. 

Lafayette 148. Tom Ford. MaxMara. Celine. Chiara Boni. Marki, których logo pewnie nawet dobrze nie kojarzysz, ale stanowią kwintesencję quiet luxury w najlepszym wydaniu.
Co oprócz samych marek?
Wyjątkowość materiałów lub detali. Spójrz tylko na Loro Piana! Tworzą z wikunii, która powstaje z sierści rzadkiego gatunku alpak, który żyje w wysokich partiach gór Peru i Chile. I to w zupełności wystarczy, aby stała się marką luksusową, którą wszyscy pragną mieć, podczas gdy niewielu tak naprawdę może sobie na nie pozwolić. 

Old money vs quiet luxury

Czy to jest to samo? Czym się różnią? O stylu old money jest głośno już jakiś czas, a to wszystko za sprawą influencerek modowych, które zachwyciły się nim i go namiętnie kreują. Czym tak naprawdę jest? Old money to styl charakterystyczny dla bogatych ludzi, którzy majątki dziedziczą z pokolenia na pokolenie. Tutaj mamy widoczną inspirację stylem preppy i śmiało można powiedzieć, że są to stylizacje wprost “wyglądające drogo”. W przypadku stylu quiet luxury jest to już nieco inna estetyka, jeszcze bardziej powściągliwa. 

O wiele większe znaczenie od samych detali – ma jakość, tkaniny, dopasowanie. W stylu quiet luxury szycie na miarę jest czymś wręcz naturalnym, nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek niedopasowanie ubrań do sylwetki. 

Luksus i dyskrecja, które zachwycają

Wcale się nie dziwię temu, że styl quiet luxury zyskuje na popularności. Ponadczasowa elegancja, prostota, klasa – któż by się nie zachwycał? To jest ten rodzaj stylizacji, w których wchodzisz gdziekolwiek i wszyscy na Ciebie patrzą. Z podziwem, zdecydowanie! 

Podsumujmy! Czym wyróżnia się styl quiet luxury? 

  • Doskonałe dopasowanie ubrań do sylwetki, szycie miarowe. 
  • Wysoka jakość materiałów oraz wykończenia. 
  • Wybór marek luksusowych, które są charakterystyczne ale nie epatują logo. 
  • Brak ekspozycji logo w dodatkach. 
  • Powściągliwość całości stylizacji. 

Celebrytki, które noszą się w stylu quiet luxury: 

  • Angelina Jolie, 
  • Gwyneth Paltrow, 
  • Mary-Kate i Ashley Olsen. 

może Ci się również spodobać

Forum Business Power 2023

Forum Business Power 2023

Chciałabym dzisiaj opowiedzieć Ci o Kongresie Business Power, w którym miałam przyjemność ostatnio...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *