Czy zasługujesz na swój sukces?

Z moich obserwacji na przestrzeni kilku dobrych lat śmiało stwierdzam że sukces drugiego człowieka jest czymś, z czym ludzie nie potrafią się pogodzić. Czymś, co ich wewnętrznie boli, frustruje. Powoduje, ze na sama myśl o osobie, która według nich osiągnęła sukces czuja ścisk w środku żołądka, rosną w nich w nich złe emocje a nawet agresja. Słowo hejt jest przecież teraz tak często używane.

Jest jeszcze druga strona medalu. Rzadko poruszana. A przecież ile osób czuje się winnych, ze osiągnęło sukces? Ile uważa, ze wcale na niego nie zasługuje? Sukces można osiągnąć pod wieloma postaciami i postawić obok niego znak równości ze słowem „rodzina”,”miłość”, „szczęście”, „piękno” czy „dobro”.

Tak często spotykam się z tym, ze ktoś mówi „nie zasługuje na to”, „inni mogą, ale nie ja”, „mnie się to na pewno nie uda bo inni umieją to lepiej”. Ja tez niejednokrotnie w siebie zwątpiłam. Myślałam, ze nie dam rady, że to co wymyśliłam jest jakaś abstrakcja – bo owszem, innym by wyszło ale na pewno mnie się nie uda. A kiedy się już udało to nie raz przed innymi, którzy wciąż stali w miejscu udawałam, ze to nic znaczącego, ze nie ma się czym chwalić, ze samo jakoś tak wyszło. Umniejszałam swoje osiągnięcia żeby inni, którzy nie chcieli zrobić kroku w przód wciąż traktowali mnie jako kogoś ze swojej ekipy. Czułam się winna, ze osiągnęłam sukces. Głupota, prawda ?

Na sukces trzeba zapracować. Nic w życiu samo nie przychodzi. Ani pieniądze, ani rodzina, ani szczęście, ani nawet tak naprawdę zdrowie. Bo nawet zdrowie jeśli o siebie nie dbasz jest narażone na jego utratę. Dlaczego wiec masz się wstydzić swojego sukcesu? Czuć się gorsza i winna, ze nie należy Ci się to, co masz?

Zawsze powtarzam, ze wszystko bierze się z głowy. Nastawienie do życia, do bliskich, do pracy i przede wszystkim do siebie bierze się z głowy. Myśl – osiągnęłam to – zasługuje na to. Jeśli ktoś uważa inaczej i za wszelka cenę chce Cię sprowadzić znów do punktu, z którego zaczynałaś swoją ciężka drogę to znaczy, ze nie powinien być w kręgu otaczających Cię osób. Ciesz się swoim sukcesem. Zasługujesz na to. A uczucie radości, że go osiągnęłaś da Ci siłę do kolejnych działań.

Ile razy ktoś próbował mi wmówić, ze „jestem głupia z tym, co wymyśliłam” albo mówił „że ludzie się patrzą i gadają”. Gdybym tego słuchała pewnie dzisiaj nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem. Mam cudowna rodzinę, pracę która daje mi poczucie realizacji i stabilność finansową, zdrowie. Mówiąc w skrócie jestem szczęśliwa. Myślę, ze na to zasłużyłam. Nie czuje się już przez to winna. Nie wstydzę się przed kimś, kto kiedyś zaczynał razem ze mną ale po chwili zrezygnował, ze jestem tu, gdzie jestem.

Dla każdego sukces oznacza coś innego i ma inny wymiar. Jednak niezależnie od znaczenia i skali kiedy już osiągniesz to, co chciałaś to bądź pewna, ze na to zasłużyłaś i ciesz się tym. Nie wstydź się być lepsza od innych, którzy w Ciebie nie wierzyli. W końcu dałaś radę. Zrobiłaś to. I przede wszystkim nie umniejszaj swoich sukcesów i Twojej roli w tej ciężkiej drodze. Nie wmawiaj sobie, że nic nie zrobiłaś. Rozejrzyj się dookoła, zrób rachunek sumienia i oceń siebie jeszcze raz. Tym razem sprawiedliwie.

może Ci się również spodobać

Forum Business Power 2023

Forum Business Power 2023

Chciałabym dzisiaj opowiedzieć Ci o Kongresie Business Power, w którym miałam przyjemność ostatnio...

13 komentarzy

 1. Nati

  Będzie tu pięknie ❤

  Reply
 2. Karola

  ❤️❤️❤️ Czekam na więcej 😘

  Reply
 3. Zzyciawziete

  Jakie to prawdziwe. Po osiągnięciu „sukcesu” zostaję się samym, bo okazuje się, że to nie my, a nasze otoczenie nie jest w stanie poradzić sobie z tym, że osiągnęliśmy od nich coś więcej. Gdy ktoś obcy mnie pyta gdzie pracuje, mówię mu nazwę swojego działu nie mówiąc, że jestem jego kierownikiem, bo wiem jak szybko później zmienia sie stosunek ludzi do mnie. Tylko ludzie, którzy też coś osiągnęli (nie czując sie gorszym) są w stanie znieść sukces drugiego człowieka.

  Reply
 4. Martyna

  Wspaniale się Ciebie słucha i czyta tez , świetny pomysł 🌷🌷😘

  Reply
 5. Gosia

  Jesteś wspaniałą kobietą, zasługujesz na wszystko co masz.

  Reply
 6. Ania

  Myśle, ze znajdę tu duuuze wsparcie 🙂 dziękuje

  Reply
 7. Asia

  Tego mi trzeba😍❤❤

  Reply
 8. Agata

  Czekam na więcej Karola😍👍

  Reply
 9. Jolanta

  Super !

  Reply
 10. S :)

  Uwielbiam Cię słuchać i oglądać. Jesteś bardzo pozytywna i szczera 🙂 Franka też uwielbiam , przeuroczy 🙂

  Reply
 11. Kasia

  Fajnie się Pani słucha i równie miło ogląda 👌🤗
  Ja może tak trochę na przekór zacytuje sukces …
  „ Nic tak nie zawodzi jak sukces,bo niczego nie można się z niego nauczyć.Niepowodzenie jest jedyną rzeczą z której możemy się czegokolwiek nauczyć,podczas gdy sukces tylko utwierdza nas w naszych przesądach “
  Taka refleksja 😏🌸💕

  Reply
 12. E.

  Ja często nie pokazuje, że Cieszę się ze swojego sukcesu, żeby innych nie urazić. To błąd. Bo na swoi sukces zapracowałam ciezka praca.

  Reply
 13. Ewa

  Brawo Ty !!! Czytając pierwsze słowa napisane przez Ciebie to już z góry mogę powiedzieć ,że będzie tu ciekawie i wiele tematów o ,których od serca napiszesz będzie warto przeczytać !!!

  Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *