Jak zbudować garderobę, którą pokochasz?

Jaka powinna być ta garderoba? Kiedy ją osiągniemy? Po czym poznamy, że mamy już osiągnięty ten doskonały stan? Czy istnieje jakiś określony wzór? Czy wystarczy się kimś inspirować? A może metodą prób i błędów – poszukiwać do skutku? 

Pytań może się nagromadzić całkiem sporo, prawda? 

Garderoba, którą pokochasz – to garderoba dopasowana

I nie, nie chodzi mi tutaj o przylegające ubrania! Chodzi o to, aby wszystkie ubrania w Twojej szafie były dopasowane do Ciebie, do Twojego stylu życia, komfortu, gustu, sylwetki. Sporo, prawda? Dlatego dzisiaj chciałabym bardzo jasno i konkretnie wesprzeć Cię w ocenie sytuacji: czy jesteś blisko tak idealnej garderoby? 

Przygotowałam listę pytań. Bardzo proszę, abyś zadała je sobie teraz i odpowiedziała (sama przed sobą) najszczerzej, jak się da. Później wyciągniemy wnioski! 

  • Czy zdarza Ci się kupować ubrania przypadkowo, pod wpływem chwili, bez głębszego namysłu? 
  • Czy zdarza Ci się kupować ubrania tylko dlatego, że takie są aktualnie trendy, mimo że nieszczególnie Ci się nawet podobają? 
  • Czy zdarza Ci się kupować ubrania tylko po to, aby komuś zaimponować? 
  • Czy mimo pełnej szafy – codziennie borykasz się z problemem typu: nie mam się w co ubrać? 
  • Czy nie jesteś do końca pewna, ile i jakich ubrań masz tak naprawdę w szafie? 

Jeśli na przynajmniej dwa pytania – odpowiedziałaś sobie TAK, zastanów się w tej chwili: dlaczego? Dlaczego nie bierzesz pod uwagę siebie, skupiając się w zamian na tak wielu innych argumentach przemawiających za kolejnymi zakupami ubrań? Dlaczego nie zatrzymasz się na moment i nie przeanalizujesz własnych potrzeb, upodobań, sylwetki? Dlaczego nie zastanowisz się przy kolejnym zakupie: z czym będę to nosić? Czy na pewno nie trafi w zapomniane otchłanie szafy i nigdy po to nie sięgnę? 

Tak, musisz (po)kochać swoje ubrania!

I nie, nie jest to próżne. Powiedziałabym wręcz, że… obowiązkowe. Jeśli szczerze lubisz swoje ubrania – nosisz je z przyjemnością, dobrze się w nich czujesz i niemal automatycznie lepiej w nich wyglądasz. 

W Twoim stylu bycia WIDAĆ, czy w czymś czujesz się doskonale, czy wręcz przeciwnie, uwierz mi! Potrzebujesz tej nonszalanckiej swobody, dziewczęcej delikatności i wyczucia. Dokładnie tego, co będziesz odczuwać nosząc te ubrania na co dzień. 

Dlatego zadbaj o to, aby do Twojej szafy trafiały tylko ubrania, które: 

  • pasują do Twojej sylwetki, 
  • pasują do reszty Twoich ubrań, 
  • pasują do Twojego stylu życia,
  • szczerze Ci się podobają, 
  • kupujesz z własnej woli. 

Garderoba, którą pokochasz – wbrew pozorom – nie jest czymś nieosiągalnym. To proces, praca, jakiś wysiłek – jak w każdym innym przypadku. Jeśli na te wcześniejsze pytania w dużej mierze odpowiadałaś twierdząco, może warto zacząć od pozbycia się nadmiaru tych ubrań, które są absolutnie zbędne, nietrafione, zapomniane? 

Wówczas będziesz miała za sobą pierwszy ważny krok – na wieszakach i półkach zostaną tylko te ubrania, które lubisz, nosisz, pasują do Ciebie i ich obecność w tej garderobie jest naprawdę zasadna. 

może Ci się również spodobać

Forum Business Power 2023

Forum Business Power 2023

Chciałabym dzisiaj opowiedzieć Ci o Kongresie Business Power, w którym miałam przyjemność ostatnio...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *